28 Sentyabr 2020 | Bazar ertəsi | Saat: 14:56:18
Futbol Nəticələri
Bugün | Canlı | Minor | Dünən | Sabah

Brazil - Serie A
Internacional 1:1 Sao Paulo (FT)
Athletico Paranaense 1:0 Bahia (FT)
Atletico MG 3:1 Gremio (FT)
Vasco da Gama 1:1 Bragantino (FT)
Palmeiras 1:1 Flamengo (FT)
Atletico GO 1:1 Botafogo RJ (FT)
Ceara 2:2 Goias (FT)

England - Premier League
Sheffield United 0:1 Leeds United (FT)
Tottenham Hotspur 1:1 Newcastle United (FT)
Manchester City 2:5 Leicester City (FT)
West Ham United 4:0 Wolverhampton Wanderers (FT)

France - Ligue 1
Bordeaux 0:0 Nice (FT)
Angers 3:2 Brest (FT)
Dijon 2:2 Montpellier (FT)
Monaco 3:2 Strasbourg (FT)
Nimes 1:1 Lens (FT)
Lorient 1:1 Lyon (FT)
Reims 0:2 Paris Saint-Germain (FT)

Germany - 1. Bundesliga
Hoffenheim 4:1 Bayern Munich (FT)
Freiburg 1:1 Wolfsburg (FT)

Italy - Serie A
Spezia 1:4 Sassuolo (FT)
Hellas Verona 1:0 Udinese (FT)
Crotone 0:2 AC Milan (FT)
SSC Napoli 6:0 Genoa (FT)
Roma 2:2 Juventus (FT)

Netherlands - Eredivisie
Feyenoord 4:2 ADO Den Haag (FT)
FC Utrecht 3:1 RKC Waalwijk (FT)
Heracles 1:1 PSV Eindhoven (FT)
FC Emmen 1:1 Willem II (FT)

Portugal - Primeira Liga
Farense 0:1 Nacional (FT)
Gil Vicente 1:0 Portimonense (FT)
Pacos de Ferreira 0:2 Sporting CP (FT)
Rio Ave 0:0 Vitoria de Guimaraes (FT)

Russia - Premier League
Arsenal Tula 2:3 FC Rostov (FT)
FK Akhmat 2:0 Ural (FT)
CSKA Moscow 0:1 Lokomotiv Moscow (FT)
FC Rotor Volgograd 1:3 Rubin Kazan (FT)

Spain - LaLiga
Osasuna 1:3 Levante (FT)
Eibar 1:2 Athletic Bilbao (FT)
Atletico Madrid 6:1 Granada (FT)
Cadiz 1:3 Sevilla (FT)
Real Valladolid 1:1 Celta Vigo (FT)
Barcelona 4:0 Villarreal (FT)

International - AFC Champions League Final Stage
Persepolis 1:0 Al-Sadd (FT)
Al Nassr FC 1:0 Al-Taawoun (FT)

Austria - Bundesliga
Austria Wien 2:2 Admira Moedling (FT)
Hartberg 1:1 Sturm Graz (FT)
LASK 3:1 Wolfsberger AC (FT)

Belgium - First Division A
Standard Liege 2:2 Zulte Waregem (FT)
Anderlecht 1:1 Eupen (FT)
Club Brugge 2:1 Cercle Brugge (FT)
Royal Excel Mouscron 1:1 Sporting Charleroi (FT)

Bulgaria - First Professional League
Cherno More Varna 2:0 Arda Kardzhali (FT)
Lokomotiv Plovdiv 2:1 PFC CSKA-Sofia (FT)

Croatia - 1. Division
Hajduk Split 2:0 NK Varazdin (FT)

Czech Republic - 1. Liga
Viktoria Plzen 4:1 FC Zbrojovka Brno (FT)
Pardubice 3:0 Slovan Liberec (FT)
Jablonec 4:1 Opava (FT)
Pribram 1:3 Sparta Prague (FT)

Denmark - Superligaen
AGF 4:2 OB (FT)
SoenderjyskE 3:1 AaB (FT)
Broendby IF 2:1 AC Horsens (FT)
Vejle Boldklub 2:2 FC Koebenhavn (FT)

England - Championship
Bristol City 2:0 Sheffield Wednesday (FT)
AFC Bournemouth 1:0 Norwich City (FT)

Finland - Veikkausliiga
IFK Mariehamn 0:2 KuPS (FT)
Honka 1:2 Haka (FT)
Ilves 4:0 TPS (FT)

Germany - 2. Bundesliga
St. Pauli 4:2 FC Heidenheim (FT)
Karlsruher SC 0:1 Bochum (FT)
Nuernberg 1:0 Sandhausen (FT)

Greece - Super League
Aris Thessaloniki FC 2:2 PAS Giannina (FT)
OFI Crete 2:2 Atromitos (FT)
AEK Athens 3:0 Lamia (FT)

Hungary - NB I
Budapest Honved 1:2 Ujpest (FT)

Ireland - Premier Division
Finn Harps 1:1 Cork City (FT)
Dundalk 0:4 Shamrock Rovers (FT)

Italy - Serie B
Cremonese 0:2 Cittadella (FT)
Reggiana 2:2 Pisa (FT)

Mexico - Liga MX Guard1anes
CD Guadalajara 2:1 Mazatlan FC (FT)
Pumas 1:1 Necaxa (FT)
Monterrey 0:2 Tigres (FT)

Netherlands - Eerste Divisie
De Graafschap 2:0 NEC Nijmegen (FT)
FC Volendam 0:0 Go Ahead Eagles (FT)

Norway - Eliteserien
Mjoendalen 1:2 Viking (FT)
Aalesund 1:2 Rosenborg (FT)
FK Haugesund 4:4 Odds Ballklubb (FT)
Kristiansund BK 1:1 Brann (FT)
Stabaek 2:0 Start (FT)
Bodoe/Glimt 2:0 Vaalerenga (FT)

Romania - Liga I
CFR Cluj 0:0 Chindia Targoviste (FT)
CSM Politehnica Iasi 5:2 FC FCSB (FT)

Scotland - Premiership
Motherwell 1:5 Rangers (FT)
Celtic 3:0 Hibernian (FT)
Ross County 0:3 Aberdeen (FT)

Slovakia - Super Liga
DAC 1904 Dunajska Streda 3:1 Trencin (FT)

Slovenia - Prva Liga
NK Celje 2:0 NK Bravo (FT)
Koper 1:3 Mura (FT)
Olimpija Ljubljana 3:2 Domzale (FT)

Sweden - Allsvenskan
Malmoe FF 3:0 Haecken (FT)
Falkenbergs FF 1:3 Hammarby (FT)
Helsingborg 0:1 Oestersunds FK (FT)
Djurgaarden 1:2 IFK Norrkoeping (FT)
Elfsborg 0:0 IFK Gothenburg (FT)

Switzerland - Super League
Luzern 2:2 Lausanne (FT)
Servette 1:0 Basel (FT)
FC Vaduz 0:1 St. Gallen (FT)

Turkey - Super Lig
Rizespor 1:1 Alanyaspor (FT)
Konyaspor 4:1 Besiktas (FT)
Sivasspor 0:0 Ankaragucu (FT)
Galatasaray 0:0 Fenerbahce (FT)

Ukraine - Premier League
FC Lviv 0:5 Zorya (FT)
Shakhtar Donetsk 2:0 Olimpik Donetsk (FT)
FC Kolos Kovalivka 0:0 Inhulets Petrove (FT)
Desna 3:1 Rukh Lviv (FT)

USA - Major League Soccer
New York City FC 4:0 FC Cincinnati (FT)

USA - USL League One
Union Omaha 0:1 Richmond Kickers (FT)
FC Tucson 1:2 Fort Lauderdale CF (FT)

Belgium - First Division B
Lommel 1:2 Deinze (FT)
Lierse Kempenzonen 2:5 RFC Seraing (FT)

Egypt - Premier League
El Zamalek 4:3 El Gounah (FT)

England - League One
Lincoln City 2:0 Charlton Athletic (FT)

Estonia - Meistriliiga
TJK Legion 3:1 Tammeka (FT)
Nomme JK Kalju 2:1 Narva Trans (FT)

Iceland - Urvalsdeild
KR Reykjavik 1:2 Fylkir (FT)
IA Akranes 2:2 Vikingur Reykjavik (FT)
FH Hafnarfjordur 1:0 Fjoelnir (FT)
Grotta 2:4 KA Akureyri (FT)
HK Kopavogs 2:3 Stjarnan (FT)
Valur 1:1 Breidablik (FT)

Italy - Serie C Grp. A
AlbinoLeffe 0:0 Livorno (FT)
Pistoiese 1:1 Alessandria (FT)
Piacenza 0:2 Grosseto (FT)
Olbia 0:1 Pontedera (FT)
Carrarese 0:0 Pro Patria (FT)
Renate 2:3 Como (FT)
Pro Vercelli 1:0 Novara (FT)
Lucchese 3:3 Pergolettese (FT)

Italy - Serie C Grp. B
Carpi 2:0 Sambenedettese (FT)
Triestina 0:1 Matelica (FT)
Calcio Padova 0:1 Imolese Calcio (FT)
Gubbio 0:2 Modena (FT)
FeralpiSalo 2:1 S.S. Arezzo (FT)
Virtus Verona 1:1 R.C. Cesena (FT)
Ravenna 1:2 Sudtirol (FT)
Perugia 2:2 Alma Juventus Fano (FT)
Fermana 0:1 Mantova (FT)

Italy - Serie C Grp. C
Catania 1:1 Paganese (FT)
Teramo 2:0 Palermo FC (FT)
Avellino -:- AP Turris (Abn)
Virtus Francavilla 2:3 Bari (FT)
Ternana 0:0 Viterbese (FT)
Potenza 2:1 Catanzaro (FT)
Juve Stabia 1:2 Monopoli (FT)

Japan - J. League
Vegalta Sendai 2:3 Cerezo Osaka (FT)
Sagan Tosu 3:0 FC Tokyo (FT)
Kashima Antlers 0:2 Oita Trinita (FT)
Sanfrecce Hiroshima 1:2 Gamba Osaka (FT)
Kashiwa Reysol 1:3 Yokohama F.Marinos (FT)
Shonan Bellmare 0:1 Kawasaki Frontale (FT)

Kosovo - Superliga
Gjilani 0:0 Ballkani (FT)

Portugal - Segunda Liga
Mafra 2:1 Benfica B (FT)
Casa Pia 1:1 Vizela (FT)
Arouca 1:1 Academico Viseu (FT)
FC Porto B 1:2 Penafiel (FT)
Vilafranquense 0:0 Oliveirense (FT)
Chaves 1:0 Cova da Piedade (FT)

Russia - National Football League
FC Yenisey Krasnoyarsk 0:1 FC Krasnodar II (FT)
Spartak Moscow II 1:0 SKA-Khabarovsk (FT)
Irtysh 1:0 Fakel (FT)
Chertanovo Moscow 0:0 Torpedo Moscow (FT)
Nizhny Novgorod 3:0 Akron Togliatti (FT)
FC Orenburg 2:2 Baltika (FT)
FC Alania Vladikavkaz 3:1 Tekstilshchik (FT)
Dinamo Briansk 0:1 FC Volgar (FT)
Chayka 0:2 Veles Moscow (FT)
Neftekhimik 1:1 Krylya Sovetov Samara (FT)

Serbia - Super Liga
Proleter 1:0 Novi Pazar (FT)
Napredak 1:2 FK Metalac (FT)

Spain - LaLiga2
Lugo 0:2 Almeria (FT)
Mallorca 1:0 Sabadell (FT)
Ponferradina 3:0 Rayo Vallecano (FT)
Real Oviedo 0:2 Espanyol (FT)
Tenerife 1:2 CD Mirandes (FT)
Leganes 3:1 Cartagena (FT)

Sweden - Superettan
GIF Sundsvall 2:1 Trelleborgs FF (FT)
Umeaa 0:3 AFC Eskilstuna (FT)

Turkey - 1. Lig
Bandirmaspor 2:2 Samsunspor (FT)
Ankaraspor 1:3 Adana Demirspor (FT)
Altay 6:0 Eskisehirspor (FT)

Wales - Premier League
Haverfordwest 1:4 Connah's Quay (FT)
Caernarfon 0:4 TNS (FT)

Australia - Capital Playoff
Woden Weston FC 1:2 Monaro Panthers (FT)

Australia - New South Wales
Wollongong Wolves 1:0 Western Sydney Wanderers FC Youth (FT)
Rockdale City Suns 3:2 APIA Leichhardt Tigers (FT)

Australia - Northern New South Wales
Charlestown Azzurri 1:0 Weston Workers (FT)

Australia - Queensland
Sunshine Coast Wanderers 1:4 Peninsula Power (FT)
Lions FC 4:0 Brisbane Roar FC Youth (FT)
Gold Coast United FC 1:1 Eastern Suburbs (FT)
Olympic FC 1:1 Gold Coast Knights (FT)

Australia - Brisbane Premier League
Grange Thistle 5:0 Caboolture FC (FT)
Toowong 2:0 Brisbane Knights (FT)
Acacia Ridge FC 0:3 Albany Creek (FT)

Australia - New South Wales Premier League 2
Central Coast Mariners Youth 4:1 Bonnyrigg White Eagles (FT)
St George City 4:1 Newcastle Jets Youth (FT)

Australia - Queensland Premier League
Ipswich Knights 0:0 Sunshine Coast (FT)

Australia - Brisbane Capital League Division One
North Pine 4:1 New Farm United (FT)
Mount Gravatt 0:0 Ipswich City (FT)
Brisbane Athletic 0:1 AC Carina (FT)

Australia - NPL Youth Queensland
Lions FC U20 0:2 Brisbane Roar U20 (FT)
Sunshine Coast Wanderers U20 0:1 Peninsula Power U20 (FT)
Gold Coast United FC U20 1:2 Eastern Suburbs U20 (FT)
Olympic FC U20 0:2 Gold Coast Knights U20 (FT)

Austria - 2. Liga
Rapid Wien (A) 2:3 Floridsdorfer AC (FT)

Austria - Regionalliga Middle
Wolfsberger AC (A) 1:1 Deutschlandsberger SC (FT)

Austria - Regionalliga West - Tyrol
WSG Swarovski Tirol II 3:0 Telfs (FT)
Reichenau 5:1 Hall (FT)
SC Imst 1:0 FC Wacker Innsbruck II (FT)

Austria - Regionalliga West - Vorarlberg
Rankweil 2:1 Roefix Roethis (FT)
FC Wolfurt 4:2 Austria Lustenau (A) (FT)

Azerbaijan - Premier League
FK Neftchi 1:1 FK Qabala (FT)

Belarus - Premier League
Dinamo Minsk 1:0 FK Vitebsk (FT)
Rukh Brest 5:0 FK Slutsk (FT)

Belarus - Premier League Reserve
FC Minsk Reserves 2:1 Smolevichy Reserves (FT)

Belgium - First Amateur Division
Francs Borains 2:1 Tienen (FT)
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes 1:0 Royal Knokke FC (FT)
Rupel Boom 0:0 FC Liege (FT)

Bosnia and Herzegovina - Premier League
FK Tuzla City 2:1 Sloboda Tuzla (FT)
Siroki Brijeg 2:1 FK Mladost Doboj Kakanj (FT)

Bosnia and Herzegovina - 1. Division FBiH
GOSK Gabela 1:1 Posusje (FT)
NK Vis Simm-Bau 2:0 Igman Konjic (FT)

Brazil - Serie C Grp. A
Vila Nova 0:0 Treze (FT)
Botafogo PB 1:1 Paysandu (FT)
Remo 1:0 Manaus FC (FT)

Brazil - Serie C Grp. B
Volta Redonda 2:2 Brusque (FT)
Ypiranga RS 2:1 Ituano FC (FT)
Tombense FC 2:1 Londrina EC (FT)

Brazil - Serie D Grp. A1
Fast Clube 0:0 Rio Branco (FT)
Atletico Acreano 2:2 Bragantino PA (FT)
Independente PA 0:2 Galvez EC (FT)

Brazil - Serie D Grp. A2
Sao Raimundo RR 1:1 SE Juventude (FT)

Brazil - Serie D Grp. A3
Salgueiro 1:0 Atletico Cajazeirense (FT)

Brazil - Serie D Grp. A4
Central SC 2:2 AO Itabaiana (FT)
ABC 7:0 Jacyoba AC (FT)
Freipaulistano 0:1 Vitoria da Conquista (FT)

Brazil - Serie D Grp. A6
Caldense 0:3 Atletico Alagoinhas (FT)

Brazil - Serie D Grp. A7
Toledo CW 2:3 Nacional PR (FT)

Brazil - Serie D Grp. A8
Caxias 2:1 Atletico Tubarao (FT)

Brazil - Maranhense Playoff
Moto Club MA 0:2 Sampaio Correa (FT)

Bulgaria - Second Professional League
Litex Lovech 5:1 Minyor Pernik (FT)

Canada - CSL
Vorkuta 1:1 Hamilton City (FT)

Chile - Primera Division
Union Espanola 3:1 Universidad de Chile (FT)

Chile - Primera B
Puerto Montt 1:0 Cobreloa (FT)
Deportes Valdivia 1:0 Magallanes (FT)
Melipilla 1:0 Atletico Nublense (FT)
San Luis 1:2 Union San Felipe (FT)
Rangers 1:2 San Marcos (FT)

China - Super League Grp. A
Shandong Luneng 0:0 Guangzhou R&F F.C. (FT)
Shanghai Shenhua 2:0 Henan Jianye (FT)
Shenzhen FC 0:1 Jiangsu Suning FC (FT)
Guangzhou Evergrande 1:0 Dalian Professional FC (FT)

China - China League Grp. A
Nei Mongol Zhongyou FC 0:2 Chengdu Better City FC (FT)
Suzhou Dongwu 2:3 Beijing BG (FT)

China - China League Grp. B
Shaanxi Changan 0:2 Meizhou Hakka (FT)
Zhejiang Greentown 1:0 Shenyang Urban FC (FT)

China - China League Grp. C
Kunshan FC 3:2 Xinjiang Tianshan (FT)
Heilongjiang Lava Spring FC 0:1 Nantong Zhiyun FC (FT)

Colombia - Primera A Apertura
Envigado 1:0 Junior FC (FT)
Tolima 1:0 America de Cali (FT)
Chico FC 0:2 Cucuta (FT)
Deportivo Cali 2:0 Alianza Petrolera (FT)

Colombia - Primera B Apertura
Tigres FC 1:2 Atletico FC (FT)
Valledupar 1:2 Atletico Huila (FT)

Costa Rica - Primera Division Apertura
Guadalupe FC 4:1 Municipal Perez Zeledon (FT)
LD Alajuelense 2:0 Club Sport Herediano (FT)
C.S. Cartagines 2:1 Deportivo Saprissa (FT)
ADR Jicaral 3:1 Sporting FC (FT)

Costa Rica - Liga de Ascenso Apertura Grp. A
Marineros de Puntarenas 1:2 AD Municipal Liberia (FT)

Costa Rica - Liga de Ascenso Apertura Grp. B
Santa Ana 2:0 Deportiva Carmelita (FT)
Municipal San Ramon 1:0 Juventud Escazucena (FT)

Costa Rica - Liga de Ascenso Apertura Grp. C
AD Aserri 1:0 Turrialba (FT)

Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B 1:0 Dubrava Zagreb (FT)
Bijelo Brdo 3:1 Cibalia (FT)
Opatija 1:1 HNK Orijent 1919 (FT)

Czech Republic - FNL
Blansko 1:2 Zizkov (FT)
FK Varnsdorf 2:2 Dukla Praha (FT)

Denmark - 1. Division
HB Koege 0:3 Viborg (FT)
Fredericia 1:0 Silkeborg (FT)

Denmark - 2. Division Grp. 1
Thisted 1:0 Aarhus Fremad (FT)
Holstebro Boldklub 4:1 SfB-Oure FA (FT)

Denmark - 2. Division Grp. 2
AB 0:0 HIK (FT)

Denmark - Danmarksserien Grp. 1
KFUM 2:2 Husum (FT)

Ecuador - Serie A - First Stage
Olmedo 3:2 Aucas (FT)
Independiente del Valle 1:1 Barcelona SC (FT)
Tecnico Universitario 0:5 LDU de Quito (FT)
Delfin 0:0 Universidad Catolica (FT)

England - Premier League 2 Division 2
Wolverhampton Wanderers U23 -:- Stoke City U23 ()

Faroe Islands - Premier League
NSI Runavik 4:1 Skala (FT)
TB Tvoeroyri 0:2 Vikingur (FT)
Fuglafjoerdur 1:1 EB/Streymur (FT)

Finland - Kakkonen - Lohko B
Klubi 04 7:0 HJS Akatemia (FT)

Finland - Kakkonen - Lohko C
RoPS II 1:0 VIFK (FT)
OLS 2:1 GBK (FT)
JBK 0:2 JS Hercules (FT)

Germany - 3. Liga
Dynamo Dresden 1:1 Waldhof Mannheim (FT)
Tuerkguecue Muenchen 3:0 Kaiserslautern (FT)

Germany - Regionalliga North Group North
Hamburger SV II 7:0 Heider SV (FT)
St. Pauli II 2:1 SV Drochtersen/Assel (FT)
Holstein Kiel II 0:1 Teutonia Ottensen (FT)
FC Hansa Lueneburg 1:0 Altonaer FC 93 (FT)

Germany - Regionalliga North Group South
TSV Havelse 3:0 SSV Jeddeloh (FT)

Germany - Regionalliga Northeast
BFC Dynamo 2:2 Optik Rathenow (FT)
Hertha Berlin II 1:0 Chemnitzer FC (FT)
Berliner AK 07 3:1 Bischofswerdaer FV (FT)
FSV Union Fuerstenwalde 1:3 VSG Altglienicke (FT)
Lokomotive Leipzig 1:1 Energie Cottbus (FT)

Germany - Regionalliga West
Borussia Dortmund II 1:1 Bonner SC (FT)

Germany - Oberliga Baden-Wurttemberg
FV Loerrach-Brombach 0:1 Goeppinger SV (FT)
FC Rielasingen-Arlen 1:1 TSG Backnang (FT)

Germany - Oberliga Bremen
FC Union 60 0:4 Geestemuende (FT)
Vatan Sport Bremen 2:1 BSC Hastedt (FT)
SFL Bremerhaven 1:0 TuS Komet Arsten (FT)

Germany - Oberliga Flens Nord
Eckernfoerder SV 3:5 TSV Bordesholm (FT)

Germany - Oberliga Flens Sud
SV Todesfelde 1:3 SV Eichede (FT)

Germany - Oberliga Hamburg
HEBC Hamburg 1:1 FC Suederelbe (FT)
VfL Lohbruegge 0:1 TuS Dassendorf (FT)
SV Rugenbergen 7:3 Hamburger SV III (FT)
Niendorfer TSV 0:2 Victoria Hamburg (FT)
Union Tornesch 1:5 TSV Buchholz (FT)

Germany - Oberliga Hessen
RW Walldorf 1:1 KSV Baunatal (FT)
Turk Gucu Friedberg 2:0 FV Bad Vilbel (FT)
FSV Fernwald 2:4 SV Neuhof (FT)
SV Zeilsheim 3:3 FC Hanau 93 (FT)
SV Steinbach 1920 1:1 SC Waldgirmes (FT)

Germany - Oberliga Mittelrhein
Borussia Freialdenhoven 3:2 Pesch (FT)
Viktoria Arnoldsweiler 1:3 SpVg Frechen 20 (FT)
Glesch-Paffendorf 4:2 SV Deutz 05 (FT)
SV Breinig 1:1 VfL Alfter (FT)
SV Eilendorf 2:3 FC Huerth (FT)
Siegburger SV 04 2:3 FC Hennef 05 (FT)
Fortuna Koeln II 0:2 Dueren (FT)
VfL Vichttal 4:0 DJK BW Friesdorf (FT)

Germany - Oberliga Niederrhein
TVD Velbert 3:3 Union Nettetal (FT)
TSV Meerbusch 2:0 Ratinger SV (FT)
SW Essen 2:3 Sportfreunde Baumberg (FT)
1. FC Moenchengladbach 2:1 SC Velbert (FT)
FC Monheim 3:1 Niederwenigern (FT)
TV Jahn Hiesfeld 0:3 SpVg Schonnebeck (FT)
SC Duesseldorf West 1:1 Cronenberger SC (FT)
FC Bocholt 5:1 FC Kleve (FT)
Velbert 3:1 FSV Duisburg (FT)

Germany - Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig
SVG Goettingen 5:0 Lupo-Martini Wolfsburg (FT)
MTV Gifhorn 2:1 FT Braunschweig (FT)

Germany - Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg
MTV Eintracht Celle 1:2 Spelle-Venhaus (FT)
TuS Bersenbrueck 3:4 Kickers Emden (FT)

Germany - Oberliga NOFV-Nord
SV Victoria Seelow 0:2 Tasmania Berlin (FT)
Hertha Zehlendorf 6:0 Rostocker FC 1895 (FT)
Hansa Rostock II 2:1 FC Strausberg (FT)
CFC Hertha 06 2:1 1. FC Lok Stendal (FT)

Germany - Oberliga NOFV-Sud
1. FC Merseburg 3:0 Plauen (FT)

Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Grp. Nord
SV Gonsenheim 4:0 FSV Salmrohr (FT)

Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Grp. Sud
FC Speyer 09 3:5 SV Roechling (FT)
Elversberg II 1:1 Pfeddersheim (FT)

Germany - Oberliga Westfalen
Westfalia Rhynern 1:1 SV Schermbeck 2020 (FT)
SpVgg Vreden 2:1 Hammer SpVg (FT)
TuS Ennepetal 2:1 Sportfreunde Siegen (FT)
TSG Sprockhoevel 2:1 TuS Haltern (FT)
Holzwickeder 3:0 Victoria Clarholz (FT)
Preussen Muenster II 0:1 Wattenscheid (FT)
SC Westfalia Herne 1:2 TuS Erndtebrueck (FT)
SG Finnentrop/Bamenohl 2:2 Eintracht Rheine (FT)

Guatemala - Liga Nacional Apertura
Antigua Guatemala 2:1 Club Xelaju (FT)
CSD Municipal 3:0 Sacachispas Chiquimula (FT)
Sanarate 2:2 Deportivo Achuapa (FT)
Guastatoya 1:1 Coban Imperial (FT)

Honduras - Liga Nacional - Apertura
Lobos UPNFM 2:3 CD Motagua (FT)

Hungary - NB II
Gyirmot 2:0 Vasas Budapest (FT)
Szentlorinc 1:2 Nyiregyhaza Spartacus FC (FT)
Budaors 1:0 Soroksar SC (FT)
Haladas 1:2 Dorogi FC (FT)
BFC Siofok 1:2 Kaposvari (FT)
Szolnok 1:0 FC Ajka (FT)
Szeged-Csanаd Grosics Akadеmia 2:1 Debreceni EAC (FT)
Aqvital FC Csakvar 1:3 Gyori ETO (FT)
Bekescsaba 1:3 Kazincbarcikai BSC (FT)

Italy - Serie D Grp. A
Caronnese 4:0 Derthona (FT)
Vado 1:1 Castellanzese (FT)
Sestri Levante 1:0 Citta di Varese (FT)
P.D.H.A.E. 3:1 ASD Calcio Chieri 1955 (FT)
AC Legnano 1:1 Arconatese (FT)
ASD Imperia 1:2 Bra (FT)
Fossano 1:0 ACSD Saluzzo (FT)
Folgore Caratese 2:2 Borgosesia (FT)

Italy - Serie D Grp. B
Crema 3:1 NibionnOggiono (FT)
Caravaggio 2:1 AC Ponte San Pietro (FT)
Calvina 0:0 Union ASD Casatese (FT)
Breno 1:1 Sona (FT)
Tritium 0:1 AS Vis Nova Giussano (FT)

Italy - Serie D Grp. C
Este 3:1 Belluno (FT)
Cjarlins Muzane 1:3 Clodiense (FT)
Chions 1:1 Union San Giorgio-Sedico (FT)
Cartigliano 1:1 Montebelluna (FT)
Campodarsego 0:0 Mestre (FT)
Caldiero Terme 1:0 ArzignanoChiampo (FT)
Ambrosiana 0:2 Trento (FT)
Adriese 1:2 ASD Manzanese (FT)

Italy - Serie D Grp. D
Sasso Marconi 2:2 Correggese (FT)
Pro Livorno 1919 Sorgenti 3:0 Sammaurese (FT)
Prato 1:0 Fiorenzuola (FT)
Mezzolara 2:1 Progresso (FT)
Lentigione 3:1 Ghivizzano Borgoamozzano (FT)

Italy - Serie D Grp. E
Aquila Montevarchi 3:1 Cannara (FT)
ASD Trastevere 2:1 Grassina (FT)
Trestina 1:0 Montespaccato (FT)
Sinalunghese 2:3 Flaminia (FT)
Robur Siena 2:1 Ostia Mare (FT)
San Donato 1:0 Lornano Badesse (FT)
Pianese 3:0 Tiferno Lerchi (FT)
US Gavorrano 3:0 Scandicci (FT)
Foligno 2:1 Sangiovannese (FT)

Italy - Serie D Grp. F
ASD Pineto 1:2 San Nicolo (FT)
Olympia Agnonese 0:4 Matese (FT)
Montegiorgio 2:0 Castelfidardo (FT)
Atletico Terme Fiuggi 0:1 Castelnuovo Vomano (FT)
ASD Porto Sant Elpidio 0:2 Tolentino (FT)
Aprilia 0:3 Campobasso (FT)
Real Giulianova 0:2 Vastogirardi (FT)
Recanatese 1:0 Cynthialbalonga (FT)
Rieti 0:0 Vastese (FT)

Italy - Serie D Grp. G
Vis Artena 2:0 Nola (FT)
Insieme Formia 1:0 Cassino (FT)
Nocerina -:- Giugliano (Abn)
Muravera 3:2 ASD Lanusei (FT)
Monterosi 2:1 Savoia (FT)
Latina 2:1 Gladiator (FT)
Carbonia 2:0 Torres (FT)
Arzachena 2:2 Latte Dolce (FT)

Italy - Serie D Grp. H
Brindisi 3:2 Gravina (FT)
Bitonto 0:1 Fidelis Andria (FT)
AZ Picerno ASD 0:0 Taranto (FT)
Audace Cerignola 2:2 Team Altamura (FT)
Casarano 2:0 Aversa Normanna (FT)
Francavilla 3:2 Portici (FT)
Puteolana 2:1 Citta di Fasano (FT)
Sorrento 2:1 ACD Nardo (FT)

Italy - Serie D Grp. I
Castrovillari 1:1 Dattilo Noir (FT)
Cittanovese 2:2 Messina (FT)
Calcio Biancavilla 1990 4:3 Sant'Agata (FT)
Citta di Messina 2:1 San Luca (FT)
Acireale 3:1 Rende (FT)
Gelbison Cilento 3:2 Santa Maria Cilento (FT)
Marina di Ragusa 1:0 Licata (FT)
Roccella 0:2 Paterno (FT)
Rotonda 3:0 Troina (FT)

Italy - Campionato Primavera 1
Roma Primavera 3:2 Genoa Primavera (FT)
Sampdoria Primavera 1:1 Lazio Primavera (FT)
Torino Primavera 0:1 Sassuolo Primavera (FT)

Japan - J. League 2
Montedio Yamagata 1:0 Jubilo Iwata (FT)
V-Varen Nagasaki 1:3 Avispa Fukuoka (FT)
Mito Hollyhock 3:1 Thespakusatsu Gunma (FT)
Tokyo Verdy 1:0 Giravanz Kitakyushu (FT)
Tochigi SC 2:0 Machida Zelvia (FT)
FC Ryukyu 0:1 JEF United Chiba (FT)
Renofa Yamaguchi 1:2 Fagiano Okayama FC (FT)

Japan - J. League 3
SC Sagamihara 3:2 Kataller Toyama (FT)
Kamatamare Sanuki 4:2 Vanraure Hachinohe (FT)
YSCC 1:6 Cerezo Osaka U23 (FT)
Gamba Osaka U23 2:0 Roasso Kumamoto (FT)
FC Gifu 3:1 Azul Claro Numazu (FT)
Fujieda MYFC 0:0 Grulla Morioka (FT)
Imabari FC 2:1 Gainare Tottori (FT)
Kagoshima United 0:3 Nagano Parceiro (FT)

Kazakhstan - Premier League
Okzhetpes Kokshetau 3:3 Kairat Almaty (FT)
FC Astana 3:0 Zhetysu Taldykorgan (FT)

Latvia - Virsliga
FK Jelgava 2:0 BFC Daugavpils (FT)
Ventspils 2:0 FK Tukums 2000 (FT)
FK Spartaks 1:2 Riga FC (FT)
Valmiera FC 2:2 RFS (FT)

Lithuania - A Lyga
Banga Gargzdai 1:2 FK Kauno Zalgiris (FT)
Zalgiris Vilnius 3:2 FK Panevezys (FT)
Suduva 7:1 Riteriai (FT)

Luxembourg - National Division
FC Differdange 03 1:0 FC Rodange 91 (FT)
AS Jeunesse Esch 1:0 US Hostert (FT)
Racing FC Union Luxembourg 3:1 FC Etzella Ettelbruck (FT)
Una Strassen 3:0 US Mondorf les Bains (FT)
F91 Dudelange 2:0 FC Victoria Rosport (FT)
RM Hamm Benfica 1:1 Swift Hesperange (FT)
FC Wiltz 71 3:0 FC Progres Niederkorn (FT)

North Macedonia - Prva Liga
Renova 1:3 Makedonija GjP (FT)
FK Vardar Skopje 3:1 Belasica (FT)
Pelister 1:3 KF Shkendija (FT)
FK Struga 2:0 Shkupi (FT)
FC Academy Pandev 1:0 FK Sileks (FT)

Malaysia - Super Liga
Sabah FA 3:2 Melaka United (FT)

Malaysia - Premier League
Kelantan United 2:3 Terengganu II (FT)

Malta - Premier League
Santa Lucia F.C. 1:4 Hamrun Spartans (FT)
Hibernians 3:1 Floriana (FT)

Malta - 1. Division
Pembroke Athleta F.C. 1:0 Pieta (FT)
Qormi FC 0:2 Naxxar Lions FC (FT)
Marsa FC 0:1 Vittoriosa Stars (FT)
San Gwann FC 3:2 Qrendi (FT)

Mexico - Liga de Expansion MX Apertura
Leones Negros 2:2 Pumas Tabasco (FT)

Mexico - Liga Premier - Serie A Grp. 1
Mineros de Fresnillo 5:1 Leones Negros II (FT)
Reboceros de la Piedad 2:4 Alacranes de Durango (FT)

Mexico - Liga Premier - Serie A Grp. 2
Cafessa Jalisco 6:8 Cafetaleros de Chiapas II (AP)
Cruz Azul Hidalgo 2:0 Ciervos (FT)

Moldova - National Division
FC Sfintul Gheorghe 2:0 Zimbru (FT)

Montenegro - 1. CFL
Rudar Pljevlja 1:2 Buducnost Podgorica (FT)
Decic Tuzi 1:1 Sutjeska (FT)
FK Iskra 1:0 Petrovac (FT)
Zeta 1:1 FK Podgorica (FT)

Montenegro - 2. Division
Berane 1:0 Ibar (FT)
FK Bokelj 3:1 FK Drezga (FT)
Mornar 2:1 Jedinstvo BP (FT)
Grbalj Radanovici 0:2 Igalo (FT)
Kom 2:2 FK Arsenal Tivat (FT)

Morocco - Botola Pro
Renaissance Club Zemamra 1:0 MCO Oujda (FT)
Raja Casablanca 1:0 Rapide Club Oued Zem (FT)
Raja Beni Mellal 0:1 RSB Berkane (FT)
MAT Tetouan 1:1 Wydad Casablanca (FT)

Myanmar - National League
Yangon United 4:2 Ayeyawady United FC (FT)
ISPE FC 3:1 Rakhine United FC (FT)
Southern Myanmar FC 1:2 Shan United (FT)

Norway - 2. Divisjon Avd. 1
Kvik Halden 1:2 Brattvaag (FT)
Skeid 2:0 Senja (FT)
Fredrikstad 3:2 Tromsdalen (FT)

Paraguay - Division Profesional - Apertura
Sol de America 2:4 Olimpia (FT)
Cerro Porteno 3:1 Club River Plate (FT)
Libertad 3:0 Sportivo San Lorenzo (FT)
Luqueno 1:0 Nacional (FT)

Peru - Liga 1 - Apertura
Sporting Cristal 2:1 Ayacucho FC (FT)

Poland - 1. Division
LKS Lodz 4:1 Sandecja Nowy Sacz (FT)
Puszcza Niepolomice 2:0 Chrobry Glogow (FT)

Romania - Liga II
FC Metaloglobus Bucuresti 0:0 Universitatea Cluj (FT)

Russia - PFL Grp. 1
Mashuk-KMV 3:1 SKA Rostov (FT)
Dinamo Stavropol 3:1 Biolog Novokubansk (FT)
Forte Taganrog 1:2 Druzhba (FT)
Inter Cherkessk 1:1 Krasnodar 3 (FT)
PFC Kuban 0:2 FC Kuban-Holding (FT)

Russia - PFL Grp. 2
FC Chita 0:1 Leningradets (FT)
Zenit Irkutsk 1:0 Dinamo Moscow II (FT)
Luki-Energiya 2:1 Kolomna (FT)
Tver FC 0:0 Zvezda Saint Petersburg (FT)
Olimp Dolgoprudny 2:1 Zenit St. Petersburg II (FT)
Torpedo Vladimir 2:1 Kazanka Moscow (FT)
Smolensk 1:1 Znamya (FT)

Russia - PFL Grp. 3
Sakhalin 0:0 Znamya Noginsk (FT)
Kaluga 1:2 Sokol Saratov (FT)
Metalurg Lypetsk 1:1 Khimik-Arsenal (FT)
Salyut Belgorod 6:0 Khimki 2 (FT)
Strogino 1:1 Kvant Obninsk (FT)
Saturn Ramenskoye 5:0 Avangard Kursk (FT)
Fakel-M Voronezh 2:1 Metalurg Vidnoe (FT)

Russia - PFL Grp. 4
Ural II 1:2 Tyumen (FT)
NoSta 3:3 Volna Nizhny Novgorod (FT)
Lada Dimitrovgrad 1:1 Krylya Sovetov Samara II (FT)

Serbia - Prva Liga
Dinamo Vranje 0:1 Jagodina (FT)
Zeleznicar Pancevo 2:1 Buducnost Dobanovci (FT)
Sloga Kraljevo 3:1 Kolubara (FT)
Radnicki Sremska Mitrovica 0:1 Loznica (FT)
FK Graficar 1:0 FK Zemun (FT)
Kabel Novi Sad 1:1 FK Radnicki 1923 (FT)
Radnicki Pirot 2:1 Zarkovo (FT)
FK IMT Beograd 0:1 Borac Cacak (FT)

Slovakia - 2. Liga
FC Petrzalka 1898 1:2 FC STK 1914 Samorin (FT)
Slovan Bratislava B 1:2 Partizan Bardejov (FT)

Slovenia - 2. Division
Smartno 1928 0:3 Fuzinar (FT)

South Korea - K-League 1
Busan I'Park 0:2 Gangwon FC (FT)
Seongnam FC 0:6 Incheon United (FT)
Sangju Sangmu 0:1 Jeonbuk FC (FT)
Daegu FC 2:2 Ulsan Hyundai (FT)
Pohang Steelers 5:3 Gwangju FC (FT)

South Korea - K-League 2
Ansan Greeners 1:2 Daejeon Citizen (FT)
Gyeongnam FC 3:1 Chungnam Asan FC (FT)

Sweden - Ettan Norra
Brommapojkarna 1:1 Sollentuna FK (FT)
IFK Berga 0:0 Gefle (FT)
IF Sylvia 2:0 Team TG FF (FT)
IFK Haninge BRB 1:0 IFK Luleaa (FT)
Nykoepings BIS 1:2 IK Frej Taeby (FT)
Taeby FK 2:0 IF Karlstad (FT)
Karlslunds IF HFK 1:3 Sandvikens IF (FT)

Sweden - Ettan Soedra
Utsiktens BK 0:1 Lindome GIF (FT)
Lunds BK 1:2 Landskrona BoIS (FT)
Oskarshamns AIK 4:0 Eskilsminne IF (FT)
Assyriska IK 0:0 Tvaaaakers IF (FT)
Skoevde AIK 4:3 FC Linkoeping City (FT)
IFK Vaernamo 2:0 FC Trollhaettan (FT)

Sweden - 2. Division Norra Goetaland
IF Karlstad Fotbollutveckling 3:5 Vaenersborgs FK (FT)

Sweden - 2. Division Oestra Goetaland
Kristianstad FC 2:4 Asarums IF FK (FT)

Sweden - 2. Division Soedra Svealand
Assyriska FF 2:0 IFK Eskilstuna (FT)

Switzerland - Challenge League
Chiasso 0:2 Grasshopper (FT)

Switzerland - Promotion League
FC Muensingen 0:2 Yverdon (FT)

Switzerland - 1. Liga Grp. 2
Biel/Bienne 1:1 FC Bassecourt (FT)
FC Langenthal 3:1 Luzern II (FT)
Delemont 6:1 FC Schoetz (FT)

Switzerland - 1. Liga Grp. 3
FC Kosova 2:1 Winterthur II (FT)

Taiwan - National League
HangYuen/Fujen 0:1 Taichung Futuro (FT)
Tainan City 9:2 Kaohsiung County Taipower (FT)
Taipei City Tatung 4:0 Taicheng Lions (FT)
Ming Chuan University 0:2 TSU (FT)

Tajikistan - Vysshaya Liga
Khatlon 2:3 FK Khujand (FT)
CSKA Pamir 1:0 FC Istiklol (FT)
Dushanbe 83 1:0 Lokomotiv Pamir (FT)

Tanzania - Premier League
Ruvu Shooting 0:0 Biashara Mara United (FT)
Mwadui 2:0 Ihefu FC (FT)
Mtibwa Sugar 0:1 Young Africans (FT)

Thailand - Thai League
Nakhon Ratchasima FC 3:3 Sukhothai FC (FT)
Bangkok United 0:2 BG Pathum United (FT)
Prachuap FC 0:3 Samut Prakan City (FT)
Rayong FC 0:2 Chiangrai United (FT)

Thailand - Thai League 2
Phrae United 2:0 Nakhon Pathom (FT)
Udon Thani FC 0:2 Ranong FC (FT)
Chiangmai FC 5:0 Chainat FC (FT)
Sisaket FC 0:2 Ayutthaya United FC (FT)

USA - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds 0:1 Hartford Athletic (FT)
Charlotte Independence 1:3 Memphis 901 (FT)
Miami FC 0:1 Tampa Bay Rowdies (FT)
Birmingham Legion 1:2 North Carolina FC (FT)
FC Tulsa 1:0 San Antonio FC (FT)
Saint Louis FC 0:1 Louisville City FC (FT)
Colorado Springs Switchbacks FC 1:1 Real Monarchs SLC (FT)
El Paso Locomotive 0:0 New Mexico United (FT)
Reno 1868 FC 1:1 Sacramento Republic FC (FT)
Phoenix Rising FC 1:0 Orange County SC (FT)
Las Vegas Lights FC 2:2 LA Galaxy II (FT)
Tacoma Defiance 2:1 Portland Timbers II (FT)

USA - NISA Fall Season Championship Grp. A
Oakland Roots 1:0 Michigan Stars (FT)

Uzbekistan - Superliga
Kokand 1912 2:1 Bunyodkor Tashkent (FT)
Mashal Muborak 0:1 Surkhon-2011 (FT)

Denmark - Kvindeligaen
Fortuna Hjoerring 5:1 FC Nordsjaelland (FT)
KoldingQ 5:0 AaB (FT)
HB Koege 3:0 AGF (FT)

Denmark - 1. Division Grp. 1
FB 1:3 Damsoe (FT)

England - Women's FA Cup
Everton 2:1 Chelsea FC Women (FT)
Brighton & Hove Albion 4:6 Birmingham City (AP)
Leicester City WFC 1:2 Manchester City (FT)

France - Division 1
Olympique Lyonnais 2:1 Bordeaux (FT)

Germany - Bundesliga
MSV Duisburg 0:1 SC Sand (FT)
Turbine Potsdam 2:0 Bayer Leverkusen (FT)
VfL Wolfsburg 2:0 Meppen (FT)
Werder Bremen 1:3 SGS Essen (FT)
Eintracht Frankfurt 0:0 TSG 1899 Hoffenheim (FT)

Japan - Nadeshiko League 1
Albirex Niigata Ladies 2:0 Ehime FC Ladies (FT)
JEF Ladies 2:1 INAC Kobe Leonessa (FT)

Mexico - Liga MX Apertura
Tigres 4:0 Pumas UNAM (FT)
Puebla 0:0 Santos Laguna (FT)

Norway - Toppserien
Lyn Fotball 1:1 Avaldsnes (FT)
Vaalerenga 7:0 Klepp (FT)
Sandviken 2:0 Arna-Bjoernar (FT)

Norway - 1. Division
Amazon Grimstad 4:3 Floeya (FT)

Sweden - Damallsvenskan
FC Rosengaard 0:0 Umeaa IK (FT)
Kopparbergs/Goeteborg 3:0 Piteaa IF (FT)
IK Uppsala Fotboll 0:1 Linkoepings FC (FT)
Vittsjoe GIK 1:1 Djurgaarden (FT)

USA - NWSL Fall Series South
Houston Dash 3:1 Orlando Pride (FT)
Ana Səhifə